Bylinky z Peru. díl 2. CAIGUA

Inkové uctívali byliny jako svaté pro jejich silné léčivé účinky, vzdávali jim poctu a tajemství použití předávali jen z otce na syna.

To, co bylo kdysi ověřeno lidovou tradicí, je dnes potvrzováno řadou vědeckých studií a laboratorních výzkumů po celé řadě zemí. Výsledky a efekty v současné lékařské praxi potvrzují, že v listech, květech, plodech, větvičkách a kouscích kůry peruánských rostlin či bylin dřímá ohromný léčivý potenciál.

CAIGUA (Cyclanthera pedata L.Schard)

Silný, přirozený spalovač tuků, cesta ke štíhlé postavě a normální hladině cholesterolu.

Rostlina s plody podobajícími se paprice, která je dokonalým regulátorem metabolismu, sacharidů a tuků. Snižuje hladinu cholesterolu LDL tedy toho "špatného" a zvyšuje hladinu HDL tedy toho "dobrého", čistí cévy a tepny od usazenin, pomáhá předejít srdečním a oběhovým chorobám, pomáhá předejít arterioskleróze, brání tvorbě křečových žil, čistí krev a snižuje vysoký krevní tlak. Také je používána pro redukci nadváhy a snížení hladiny cukru.

V Peru je Caigua společně s Hercampuri a Sacha Inchi užívána jako "omlazovač" organismu a k redukci nadváhy a celulitidy.

Doporučuje se užívat maximálně 3 měsíce. Následně je dobré udělat 3týdení pauzu a eventuálně další 3 měsíce kúry zopakovat.

Tato bylinka bude k dostání v kapslích, kdy se užívá 4-6 kapslí denně, jednorázově na lačno. 
Nebo v prášku, kdy se užívá 1-2 kávové lžičky prášku denně. Prášek je možné zamíchat s vodou, jogurtem, ovocnou šťávou apod. a užívat nejlépe ráno před jídlem.

Bylinky budou opět k dostání na našem eshopu levnalekarna.cz a také na nové lékárně Mariánka v Brně (otevřeno od února 2018)

Komentáře