Tipy pro lehčí život. Co dělají zdraví lidé jinak?

Pokud přemýšlíte nad tím, co máte udělat proto, abyste začali žít zdravím životem, aby se vám dařilo lépe, je třeba udělat několik kroků. Je třeba si uvědomit, že vaše tělo tedy fyzické zdraví je podmíněno i vaší psychikou, smýšlením o věcech a jednáním samotným. Tyto faktory také ovlivňují to, co se vám v životě děje. Nejednou jste si určitě položili otázku, proč se toto stalo právě mě?

Dám vám tedy několik tipů jak na to:
1. Přeberte odpovědnost za svůj stav. Rozhodněte se, jak budete dál žít. Uvědomte si, že to co se vám děje, je pouze výsledek vašeho jednání.
2. Nehledejte pomoc u druhých resp. někoho, na koho svoji odpovědnost "překlopíte", ale buďte otevřeni novým myšlenkám a informacím. Svůj zdravotní stav můžete jistě podpořit i užíváním podpůrných látek, vitamínů apod. ale váš stav to nijak zásadně nezmění, pokud se budete svým zdravím zabývat celostně. Příklad: pokud jste permanentně unaveni, vezmete si jednou denně hořčík a budete spoléhat na to, že tato jedna tableta vše vyřeší....
3. Nesoustřeďte se pouze na celek, ale řešte svoje zdraví a myšlení po dílčích částech. Pokud
trpíte nějakou chronickou nemocí, jistě ji nespraví pouze správná životospráva, ale je třeba zaměřit se také na denní rytmus, stravovací návyky vč. časové osy tedy rozvržení snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, a dále co jíte, denní aktivita, tím myslím fyzickou, je třeba uvědomit si, čím vším se obklopujeme a jak to na nás působí tedy řešit psychickou stránku atd.
Zdraví a šťastní lidé se sice vnímají z komplexního hlediska, ale svůj život vedou podle svého přesvědčení či rozhodnutí a to v mnoha ohledech, řeší tedy každou jednotlivou část svého já do nejmenších detailů a přizpůsobují veškeré tyto části sebe svému stylu života.
4. Nezatěžujte se přemýšlením o problémech, které nelze ovlivnit a spíše těmto problémům předcházejte svým jednáním a smýšlením. Často se i ten největší problém do budoucna může změnit ve výhodu. Tedy se aktuálním stavem, který nás rozladil, můžeme něco naučit. Je však nutné, nechat takový problém "vyzrát", abyste zjistili k čemu byl užitečný.
5. A posledním tipem, jak žít lépe a zdravě je pozitivní myšlení. Pozitivní psychika totiž hraje velmi významnou roli v našem životě a často je lidmi opomíjena. Věděli jste, že ten kdo má nízké sebevědomí a negativní mysl je často terčem útlaku, výsměchu a nedaří se mu? Nejeví se vám již tato prokázaná skutečnost jako varovný signál?

O pozitivním myšlení a jak na to, připravuji další článek.

Komentáře